Recent News
Kā SRS vadība rakstīja pasakas …

 

Kaspars Čerņeckis (attēlā), Latvijas Nodokļu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietnieks, ar Latvijas televīzijas, VID vadības palīdzību.

  1. februārī VID ģenerāldirektora vietnieks Kaspars Čerņeckis LTV nāca klajā ar paziņojumu, ka – aģentūras LETA prezentācijā – pat tad, kad redzam, ka pa logu no lepnās automašīnas izkāpj kolēģis, viņš uzdod iekšējās drošības speciālistiem to noskaidrot izcelsmi (par šo automašīnu un kā tas nokļuva VID virsniekam).

Pēc šī aizraujošā stāsta publicēšanas Pietiek vērsās gan pie VID, gan pie Čerņecka ar jautājumiem par to, cik reizes pēdējā gada laikā Čerņeckis novēroja šādas ainas, ko saka darbinieki un kādas markas un modeļa automašīnas, kādas procedūras tika veiktas, aizpildot katru šāds uzdevums Čerņeckis. “Mūsu iekšējās drošības speciālistu pārbaudes rezultāts.’’

Ne VID, ne Čerņeckis nespēja atbildēt uz nevienu no šiem jautājumiem, bet vēl jo vairāk, spriežot pēc reakcijas, VID vadību mulsināja cits Pietiek jautājums – šajā laikā pietiekami daudz pārstāvja varēja piebraukt pie bēdīgi slavena VID ēkas, lai kāds no VID sakaru departamentiem pa Černigovas logiem varētu parādīt, kas tieši, pa kuru logu, viņš varētu novērot savu kolēģu automašīnas un pat redzēt to numurus, lai varētu informēt “iekšējos drošības speciālistu ”.

“Lietas būtība nav saistīta ar konkrētu atrašanās vietu,” VID ģenerāldirektora vietnieks, ignorējis lūgumu parādīt logus, beidzot atzina VID vadību. Viņš arī mēģināja paskaidrot, ka Čerņeckis patiesībā tikai intervijā “norādīja”, ka “pievērš uzmanību” tam, vai VID darbinieki izmanto jaunas un dārgas automašīnas.

Tikai informācija, kas iegūta šādas uzmanības rezultātā, tiek regulāri ziņota Finanšu policijai kā “informācija par riskiem, ko Iekšējās drošības departaments izmanto savā ikdienas darbā”. Tomēr VID nevar minēt nevienu konkrētu gadījumu, tā vietā “vēršot uzmanību uz to, ka VID nav tiesību nodot faktu noskaidrošanas laikā iegūto informāciju trešajām personām, jo ​​šādas darbības traucē izmeklētāju darbam”.

Kā jau ziņoja Pietek, vakar VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone nāca klajā ar līdzīgu pasaku par viņas labajiem darbiem – tikai par it kā negodīgo VID darbinieku skaitu. Tiesa, pēc pārbaudes arī šis stāsts izrādījās izpušķots.

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.