Recent News
Ģimenes ārstu asociācijas protesti

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LGA) kopsapulcē nobalsoja – ja valdība neatrisinās jautājumus, kas skar ārstus, tā ir gatava rīkot protestus.

Kopsapulcē LGA arī vienojās neparakstīt veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) piedāvāto sadarbības memorandu, kuru jau ir parakstījusi Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija.

Ģimenes ārsti arī aicina brīvprātīgi izmantot e-veselību.

Asociācijas kopsapulcē vairāki ārsti norādīja, ka nav pret e-veselības ieviešanu Latvijā, taču viņus satrauc pacientu datu drošība, kā arī tas, ka šī sistēma jāizmanto ikvienam.

Asociācija arī vienojās, ka tā aktuālos jautājumus adresēs Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS). Šie jautājumi ietver finansējuma palielināšanu primārajai veselības aprūpei, lielākas algas ģimenes ārstiem un valdības atbalstu jaunu prakšu atvēršanai. Ģimenes ārsti arī vēlas redzēt, kā tiek atrisināts viņu prakses juridiskais statuss un e-veselības jautājumi.

Ja valdība nerisinās jautājumus, kas ir svarīgi ģimenes ārstiem, viņi arī ir gatavi domāt par protestiem. Kā tika atzīmēts sanāksmē, asociācijas valdes loceklis Pauls Princis, protesta akcija var būt ne tikai neieradīšanās darbā, bet arī attiekšanās no vienošanos ar Nacionālo veselības dienestu par e-veselības pārbaudēm parakstīšanās.

Gandrīz visi no 340 biedrības biedriem balsoja par šiem jautājumiem.

Kā ziņots, Veselības ministrija pagājušajā nedēļā parakstīja sadarbības līgumu tikai ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju, un LGA pārstāvji ministrijā nemaz neieradās.

Veselības ministrijas saistības ietver pasākumu kopumu, lai risinātu cilvēkresursu problēmas primārajā veselības aprūpē, piemēram, palielināt ārstu pieejamību reģionos, piemērojot ārstu atalgojumam ārpus pilsētām un attāliem rajoniem un uzlabot kvalificētu ārstu organizēšana, tādējādi veicinot iedzīvotāju izglītošanu reģionos.

Vienošanās paredz arī veselības ministra apņemšanos nodrošināt vairāk līdzekļu primārajai veselības aprūpei un novirzīt papildu finansējumu par pilnu prakses kapitāciju no šī gada 1. jūlija ģimenes ārstiem.

Kā informēja Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītājs, tādējādi papildus katrai ģimenes ārsta praksei tiks piešķirti vidēji 250-280 eiro. Savukārt, kā atzīmēja biedrības valdes loceklis Valērijs Valdmanis, nepieciešamais finansējums kapitācijas naudas pilnīgai samaksai ģimenes ārsta praksē jau ir paredzēts valsts budžetā un bezjēdzīgo ambulatoro pacientu skaita samazināšana.

Turklāt kopā ar ģimenes ārstiem plānots izstrādāt darba kvalitātes kritēriju programmu, kas motivētu ģimenes ārstus, būtu kā papildu samaksa un vienlaikus veicinātu pacientu interešu īstenošanu.

Plānots arī risināt jautājumu par papildu finansējuma piesaistīšanu praktizējošu terapeitu atbalstam, kuri ir slēgti sakarā ar pensionēšanos vai terapeita darba pārtraukšanu veselības apsvērumu dēļ, sedzot izmaksas, kas radušās ģimenes ārstiem saistībā ar rezervāciju.

Memorands paredz arī savstarpēju sadarbību un atbalstu e-veselības ieviešanā, lai veicinātu ģimenes ārstiem ērtāko risinājumu.

 

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.