Recent News
Aptauja: 62% Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka KGB dokumenti ir jāatklāj sabiedrībai

Lielākā daļa iedzīvotāju ir pārliecināti, ka LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentiem jābūt publiski pieejamiem, liecina VDK izpētes grupas sadarbībā ar pētījumu aģentūru SKDS izsniegtās atļaujas rezultāti.

Aptaujas laikā Latvijas iedzīvotājiem tika jautāts, vai, viņuprāt, LPSR VDK dokumenti nav izpaužami.

Dati liecina, ka 28,4% respondentu uzskata, ka šie dokumenti ir nekavējoties jāatklāj sabiedrībai, un vēl 33,7% respondentu uzskata, ka tie ir jāatklāj kopā ar zinātniskiem komentāriem. 18,2% pētījuma dalībnieku ir pārliecināti, ka dokumenti ir jāslēpj tālāk. 16% bija grūti sniegt konkrētu viedokli, un vēl 3,6% respondentu ieteica citu risinājumu.

Aplūkojot dažādu sociāldemogrāfisko grupu atbildes, biežāk nekā vidēji ir tādi viedokli, ka VDK dokumenti būtu jāatklāj sabiedrībai, pauda vīrieši, respondenti vecumā no 45 līdz 54 gadiem, respondenti ar pamatizglītību, iedzīvotāji, kuri runā latviski, ar zemiem vai vidējiiem ienākumiem, kā arī respondentiem Pierīgā, Vidzemē un Kurzemē.

Uzskatu, ka dokumenti ir jāatklāj kopā ar zinātniskiem komentāriem, kurus biežāk pauž respondenti vecumā no 25 līdz 34 gadiem, respondenti ar augstāko izglītību, iedzīvotāji no latviski runājošam ģimenēm, valsts sektora darbinieki, cilvēki ar vidējiem ienākumiem, Pierīgas iedzīvotāji un Latgale.

Savukārt viedokli, ka VDK dokumenti jāturpina slēpt, biežāk pauda sievietes, iedzīvotāji pēc 55 gadiem, krievvalodīgie, respondenti bez Latvijas pilsonības un respondenti ar vidējiem ienākumiem.

Aptauja tika veikta šā gada septembrī, tajā piedalījās 1002 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

 

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.