Recent News
Video: antifašisti nenāk kaunināt leģionārus; Policija aiztur dažus provokatorus

Laužot tradīcijas, Latvijas pret nacistu komiteja šā gada 16. martā neieradās pie Brīvības pieminekļa Rīgā, lai kauninātu ”Daugavas vanagu” Latvijā rīkotā leģionārā gājiena dalībniekus, bet policija aizturēja vairākus individuālos provokatorus.

Kā ziņo aģentūra LETA, aptuveni pulksten 11.00 no biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” rīkotā leģionāru piemiņas gājiena laikā no Jāņa baznīcas līdz Brīvības piemineklim pulcējās vairāk nekā 1000 cilvēku. Gājiena dalībnieki turēja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karogus. Daudzi arī atnesa ziedus.

Gājienā piedalījās vairāki Seima deputāti no apvienības Visu Latvijai – Tēvzemei ​​un brīvībai / LNNK, tostarp Imants Paradnieks, Raivis Dzintars, Jānis Dombrava un Einārs Cilinskis.

Dalībnieki dziedāja patriotiskas dziesmas, daži no viņiem turēja plakātus ar uzrakstu “Mēs sakām nē nacismam un komunismam” un pārsvītrotu Ādolfa Hitlera un Josifa Staļina fotogrāfiju ar vārdiem “Nē Hitlera un Staļina režīmiem”.

Gājiena sākumā nelielu pārpratumu izraisīja sabiedrība no Vācijas, kas iebilst pret nacisma slavināšanu. Diviem biedrības pārstāvjiem bija plakāti ar uzrakstu “Aizstāvēt vēsturi – pret latviešu leģiona“ Waffen SS ”slavināšanu. Paturot prātā holokaustu, mēs nedrīkstam cildināt Waffen SS darbiniekus. “Biedrības pārstāvjus pēc neilga laika aizveda likumsargi.

Kad “Daugavas Vanagi Latvijā” gājiens jau bija sasniedzis Brīvības pieminekli, “Latvijas pret nacistiskās komitejas” svilpes un kliedzieni to negaidīja, kā tas bija citos gados. Antifašisti plānoja pulcēties pie Brīvības pieminekļa laukuma Bastejkalnā pulksten 10.00, bet stundu vēlāk neieradās.

Tomēr pie Brīvības pieminekļa policija aizturēja divus vīriešus, kuri leģionāru virzienā izkliedza dažādus tekstus krievu valodā. Kā ziņo LETA, šie cilvēki gaidīja gājiena tuvošanos. Viņi krievu valodā kliedza saukļus, piemēram, “Fašisms nepāries” un “Kauns Latvijai”.

LETA pamanīja, ka abiem vīriešiem pie jakām bija piestiprinātas Georga lentes. Izsaucot provokatīvus saukļus, vainīgos aizveda policija, bet viņi turpināja kliegt līdz policijas transportam.

Vēlāk Valsts policijas Galvenās policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs žurnālistiem pastāstīja, ka leģionāru gājiena laikā kopumā aizturēti pieci cilvēki – divi jau minēti par rupju nepaklausību policijai un vēl trīs par pārkāpumu, protestiem, gājieni un piketi. Viens no ievērojamākajiem aizturētajiem ir antifašists Aleksandrs Gilmans.

Velčs atzīmēja, ka pasākums kopumā bija mierīgs. Viņš paskaidroja, ka “sabiedrība ir iemācījusies ievērot citu tiesības paust savu viedokli”.

Pēc policijas aprēķiniem, leģionāru piemiņas gājienā piedalījās aptuveni 2000 cilvēku.

 

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.