Recent News
NATO analītiķi atzīst Krievijas pārākumu pār NATO spēkiem Sīrijā

NATO analītiķi atzīst Krievijas pārākumu pār alianses spēkiem Sīrijā

Kā norāda slepenā NATO ziņojuma autori, Maskava izmanto modernākas tehnoloģijas, un krievu piloti ir labāk apmācīti. Krievijas militārā operācija Sīrijā ir devusi ievērojamus rezultātus, pateicoties izcilajām pilota prasmēm un militārajam aprīkojumam, neskatoties uz to, ka NATO lidmašīnu skaits Sīrijā pārsniedz Krievijas GKS valstī, ziņoja RIA Ziņas, atsaucoties uz vācu žurnālu Focus, kurš publicēja klasificētu alianses analīzi. …

Ziņojumā teikts, ka 40 Krievijas kara lidmašīnas no Latakijas provinces Sīrijā veic līdz 75 lidojumiem dienā, katru reizi veicot “precīzus un efektīvus triecienus” ISIS pozīcijām. NATO spēki, kas izmanto 180 kaujas lidmašīnas, katru dienu iznīcina tikai 20 mērķus.

Krievija Sīrijā izmanto jaunākās tehnoloģijas: piemēram, Maskava uz Latviju nosūtījusi četrus Su-35, kas, pēc ekspertu domām, ir pārāki par lielāko daļu Rietumu lidmašīnu.

Dokumentā teikts, ka Maskava savos aprēķinos izmanto Sīrijas gaisa spēku un Krievijas specdienestu izlūkošanas datus, kas regulāri ziņo par stratēģiski svarīgām iekārtām.

Alianses analītiķi uzsver, ka Krievijas izlēmīgā rīcība piespieda ISIS teroristus pamest okupētās teritorijas un pārtraukt brutālo “spēka demonstrāciju”.

“Lai gan Rietumu politiķi bieži runā par Krievijas uzbrukumiem nemierniekiem un lielu skaitu civiliedzīvotāju upuru, ziņojumā nav teikts, ka Krievijas gaisa triecieni būtu skāruši civiliedzīvotājus,” raksta Focus.

Kopš pagājušā gada 30. septembra Krievija pēc prezidenta Bašara al Asada lūguma ir veikusi precīzus gaisa triecienus pret ISIS un Jabhat al-Nusra objektiem Sīrijā. Paralēli karā Sīrijā ir iesaistīta ASV vadītā koalīcija pret ISIS, kurai Sīrijas valdība nav noteikusi sankcijas. Koalīcija un Krievija apmainās ar informāciju par reidiem, taču konkrētākas koordinācijas pagaidām nav.

Kopš 2016. gada 27. februāra saskaņā ar ASV un Krievijas Federācijas kopīgo paziņojumu Sīrijā starp valdību un opozīcijas kaujiniekiem ir izsludināts pamiers. Pamiers neattiecas uz grupējumiem, kurus bija noteikusi kā teroristus, tāpēc uzbrukumi Islāma valstij un Džabhat al Nusrai turpināsies.

Sīrijas ģenerālštābs un kurdu grupējumi Krievijas konfliktu novēršanas centram ziņoja, ka no Turcijas tiek raidīta artilērijas uguns. Krievija uzskata Sīrijas apšaudi par provokāciju. Turcijas Ārlietu ministrija noliedz apšaudīt kurdu pozīcijas Sīrijā kopš pamiera pārtraukšanas, uzsverot, ka apšaudes ir vērstas tikai uz ISIS mērķiem.

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.