Recent News
Kā SRS un Valsts policija “pazaudēja” darbmašīnas?

Pat pēc pusotra gada nav noskaidrots, kurš paņēma darbmašīnas, ar kurām tabakas fabrikā tika izgatavotas nelegālās cigaretes. VID un Valsts policija viens otru apsūdz, premjers ir neapmierināts.

Rīgas reģiona policija, kā arī VID un Valsts policijas, nekādi nevar izskaidrot, kam izdevās nodarbināt darba mašīnas un saražot 3 miljonu nelegālo cigarešu tabakas fabrikas Rīgā, priekšā, raksta LSM.lv.

Nesen veiktā aptauja liecina, ka Latvija ir kontrabandas cigarešu valsts. Katra ceturtā cigarete valstī ir kontrabanda vai viltota. Un laikā, kad bija iespējams noķert kādu no šādu cigarešu ražotājiem, VID un Valsts policija to palaida garām, un ražošanas līnija, kas ražoja cigaretes bez akcīzes markas, tika demontēta un aizvesta nezināmā virzienā.

  1. gadā VID aizturēja kravas automašīnu, kurā tika atrasti vairāk nekā septiņi miljoni cigarešu, kas nav apliekamas ar akcīzes nodokli. Šoferis atzina, ka krava saņemta Rīgā, tabakas fabrikā “Juriga”. Turpmāk notikušajam ir divas versijas: Valsts policija apgalvo, ka VID sniedzis nepietiekami precīzu informāciju, VID apgalvo, ka rīkojusies atbilstoši noteikumiem. Tomēr dažas nedēļas pēc tam, kad policija ieradās rūpnīcā pārbaudei, nebija darbagaldu, un joprojām nav zināms, kas un kur tos paņēma.

Abi dienesti vaino viens otru, bet premjerministrs Māris Kučinskis ir neapmierināts ar abiem. Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola gatavojas tikties ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski, lai beidzot noskaidrotu, kura no divām darbmašīnām pazuda viņa priekšā un ko darīt, lai šādas nepatikšanas vairs neatkārtotos.

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.