Recent News
Nosaucot sevi par “sociāldemokrātu”, Ušakovs Vašingtonā tikās ar senatoru Makeinu

Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) atrodas darba vizītē Vašingtonā. Ušakova programmā ir vairākas tikšanās: ar ASV senatoru Džonu Makeinu, ārvalstu studentiem, bijušo ASV vēstnieci Latvijā Džūditu Gārberu un kongresmeni Tomasu Kolu. Par to savā profilā vietnē Facebook.com paziņoja pats Ušakovs.

Rīgas mērs atzīmē, ka tikšanās ar ASV senatoru Makeinu ir otrā pēdējā pusgada laikā. Rīgā notika pirmā valstsvīru tikšanās, bet tagad Ušakovs apmeklēja senatoru savā dzimtenē – ASV.

Ušakovs teica, ka tikšanās laikā tika pārrunāti daudzi svarīgi un aktuāli jautājumi: situācija Latvijā, stabilitāte Eiropā, sociālo tīklu loma mūsdienu politiķu vidē un krievvalodīgās minoritātes dzīvē. Rīgas mērs atzīmē, ka apspriedis ar ASV senatoru aktuālo jautājumu par vairāku valodu lietošanu, sazinoties ar vēlētājiem sociālajos tīklos.

Jau ziņots, ka 28.-29. Decembrī Latvijā viesojās ASV Kongresa delegācija senatora Džona Makeina vadībā.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs tikās ar ASV senatoriem Džonu Makeinu, Lindsiju Grehemu un Eimiju Klobuharu.

Rīgas mērs arī publicēja savas Vašingtona vizītes plānu pirmajai dienai:

“Pirmā diena Vašingtonā. Pirmkārt, lekcija Amerikas Universitātes starptautiskajiem studentiem par problēmām, ar kurām pašlaik saskaras ES un Latvija. Un uzreiz ar jautājumiem par visdažādākajām tēmām, sākot ar nacionālisma pieaugumu Eiropā un beidzot ar sociālajiem medijiem. Pēc lekcijas sarunas turpinājās.

Pēc tam notika tikšanās ar bijušo ASV vēstnieci Latvijā Džūditu Gārberu. Mēs šeit, Vašingtonā, pirmo reizi tikāmies 2008. gadā, kad es biju Parlamenta deputāts. Īpašs paldies jāsaka vēstniekam Danielam Frīdam par lielisko izpratni par ASV un padomju attiecību vēsturi.

Dienas beigās – tikšanās ar kongresmeni Tomasu Kolu – un atkal jautājumi par situāciju Eiropā un Latvijā. Nākamās tikšanās atkal ir Kongresā, ar ekspertiem.

Otrajā ceļojuma dienā uz Vašingtonu Rīgas mērs tikās ar kongresmeni Džonu Simkusu, kurš ir galvenais Baltijas valstu speciālists kongresā. Viņi tikās arī pirms 10 gadiem, Vašingtonā 2007. gadā, kad Ušakovs vēl bija Seima deputāts un strādāja starptautisko un Eiropas lietu komisijā.

Rīgas mērs piebilst, ka notika vēl viena ārkārtīgi interesanta un noderīga tikšanās un visu galveno jautājumu apspriešana saistībā ar situāciju Baltijas reģionā.

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.