Recent News
Nākotnē pensijas nebūs: jums ir jāstrādā līdz nāvei vai iekrāt naudu

“Tas, ka mūsu vecāki saņem vismaz kaut kādu pensiju, ir mūsu maksājums par mums doto brīvību,” Dienas Biznesam asi pateica investīciju baņķieris Girts Rungainis.

“Mums, jaunajai paaudzei, nav uz ko cerēt nākotnē. Vai nu mums būs jāstrādā līdz nāvei, vai arī būs jādzīvo no naudas, kuru izdevās ietaupīt, ”saka Rungainis.

“Es redzu visus, kas vēlētos regulāri kaut ko saņemt, bet es neredzu tos, kas par to visu maksās,” teica baņķieris, komentējot ideju par pamata ienākumiem katram iedzīvotājam. valsti. Eiropas Savienība neatkarīgi no tā, vai tā darbojas vai ne. “Tas pat nav komunisms, tas ir pilnīgs idiotisms.”

Rungainis ir pārliecināts, ka principā tikai tās valstis, kurām ir pietiekami monolītas kristīgās vērtības un vienota nacionālā struktūra, var eksperimentēt ar katra iedzīvotāja pamata ienākumiem, turklāt, ja principā viņi var atļauties. Piemēram, ASV, kur valsts sadala milzīgus līdzekļus pabalstu veidā, bet šīs naudas sadale ir pat dārgāka nekā paši pabalsti. Tad var rasties doma, ka šo dārgo administrāciju var novērst, vienkārši sadalot naudu visiem pēc kārtas. “Bet tas nav mūsu gadījums,” Rungainis uz to ir skeptisks.

Latvijā, tāpat kā jebkurā citā postpadomju valstī, šādas diskusijas ir bezjēdzīgas.

“Mums pat ir pensiju sistēma, kādi ir pamata ienākumi?” viņš jautā. “Šodien labāk ir godīgi pateikt cilvēkiem, ka viņiem nebūs pensijas. Tagad mēs maksājam nodokļus, un pašreizējie pensionāri joprojām saņem kaut kādu pensiju. Būtībā tā ir mūsu brīvības cena. Mūsu vecāki ir dzimuši un nodzīvojuši lielāko dzīves daļu citā valstī. Godīgi sakot, viņi dzīvoja savu dzīvi aizmugurē. “

Rungainis uzskata, ka tagad mēs maksājam pensionāriem par brīvību un barikādēm. Bet mums būs jāstrādā līdz nāvei. Nav argumentu pret statistiku – pēc 15-20 gadiem darba tirgū ienāks tik ievērojams mazākums, ka nespēs nodrošināt pašreizējā darbaspēka novecošanos.

“No otras puses, teorija, ka mēs šeit ļausim mežoņus, kuri maksās par mūsu vecumdienām, ir domāti idiotiem,” skarbs ir Rungainis.

Pēc baņķiera domām, ir tikai viena izeja: dzemdēt bērnus, un jo vairāk, jo labāk. Krājiet vecumdienām patstāvīgi, pat nelielos daudzumos. Pērciet nekustamo īpašumu vai citu īpašumu, ko var pārdot vecumdienās. “Jums jāpaļaujas tikai uz sevi, nevis uz pasakām,” viņš secina.

 

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.