Recent News
Latvijas Universitātes asociētais profesors Jānis Taurēns kļūst par gada vēsturnieku

Šodien balva “Gada vēsturnieks Latvijā 2016” tika pasniegta LU Vēstures un filozofijas fakultātes asociētajam profesoram Jānim Taurenam.

Kā informē LU, Taurens Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē strādā kopš 1994. gada. Šajā laikā viņš bija zinātniskais asistents, skolotājs un 2009. gadā kļuva par docentu Rietumeiropas un Amerikas jaunās un jaunākas vēstures katedras fakultātē.

Taurena zinātniskā darbība ir saistīta ar Latvijas ārpolitiku starpkaru periodā, Baltijas problēmām starptautiskajās attiecībās, Latviju trešās atmodas laikā, Latvijas vēstures 20. gadsimta historiogrāfiju un citiem ar vēsturi saistītiem jautājumiem.

Balvas ieguvēju noteica sabiedriskās domas aptauja, kuru veica vēstures pētīšanai un popularizēšanas sabiedrība jau sesto gadu pēc kārtas. Aptaujas un “Latvijas Gada vēsturnieka” balvas piešķiršanas mērķis ir popularizēt vēsturi un pievērst sabiedrības uzmanību vēsturnieku ieguldījumam pagājušajā gadā.

  1. gadā par goda nosaukuma īpašnieku tika ievēlēts profesors Harijs Tūmans, 2014. gadā – Gustavs Strangs, 2013. gadā – Aivars Stranga, 2012. gadā – Ēriks Jēkabsons. Par Latvijas Gada vēsturnieku 2011. gadā kļuva Kaspars Zellis.

Vēstures pētīšanai un popularizēšanas sabiedrība tika dibināta 2007. gada 8. martā. Biedrības mērķi ir pētīt dažādus vēstures virzienus, popularizēt vēsturi un veicināt sabiedrības interesi par vēsturi; atbalsts sabiedrības biedru izglītības līmeņa celšanai; veicināt un uzturēt kontaktus ar vēstures pētniecības organizācijām Latvijā un ārvalstīs. Biedrībā ir bijušie un esošie Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes studenti, kuri ieguvuši bakalaura, maģistra un doktora grādu vēsturē.

 

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.