Recent News
Saeimas komisija galīgajā lasījumā atbalsta MUN pieaugumu līdz 15%; Mikrouzņēmumiem MUN būs 12%

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien galīgajā lasījumā apstiprināja grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā, paredzot palielināt MUN likmi līdz 15%. Savukārt uzņēmumiem, kuru apgrozījums ir līdz 7000 eiro, nākamgad MUN likme būs 12%.

Šādu kompromisa priekšlikumu atbalstīja komisijas vairākums, tostarp vairāki opozīcijas pārstāvji. “Vienotības” deputāti atturējās, bet Mārtiņš Bondars (LRA) balsoja pret.

Deputātu atbalstītais priekšlikums paredz 12% MUN likmi vienam gadam maziem uzņēmumiem. Pārējiem mikrouzņēmumiem nodokļa likme no nākamā gada būs 15%.

Vienlaikus komisija noraidīja Vienotības iesniegto priekšlikumu ļaut uzņēmumiem izvēlēties starp sociālās apdrošināšanas iemaksām par visiem uzņemuma darbiniekiem un MUN likmi 5%apmērā, vai tikai MUN likmi 15%apmērā. “Vienotības” priekšlikumus atbalstīja tikai šis pašas partijas politiskais spēks.

Koalīcijas partijas arī šodien nav panākušas kompromisu par izmaiņām nodokļu politikā, pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem pastastīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Iepriekš Saeima ar opozīcijas balsīm konceptuāli atbalstīja likumprojektus, kas paredz no nākamā gada palielināt MUN likmi līdz 15%, tā vietā atsakoties ieviest minimālās sociālās iemaksas. Rīt Saeima šos priekšlikumus plāno izvērtēt galīgajā lasījumā. 

 

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.