Recent News
Ingmārs Līdaka asi kritizē Trukšņa rīkoto “ballīti” Jūrmalā

Portāls Pietiek.com publicējis e-pastu, kas izplatīts Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētāja, deputāta Ingmāra Līdakas vārdā. Tomēr pats deputāts nav publiski atklājis, vai viņš ir šīs skarbās vēstules autors. Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars atzīst, ka šādu vēstuli saņēmis.

“Labdien, dārgie Latvijas Zaļās partijas biedri un kandidāti!

It kā tuvojoties Ziemassvētkiem, jārunā tikai par košu un skaistu. Diemžēl šoreiz jārunā par to kaut ko nepatīkamu, kas visu Ziemassvētku maltīti var padarīt negaršīgu.

Esmu saņēmis ielūgumu uz LATVIJAS ZAĻĀS PARTY Ziemassvētku pasākumu Jūrmalā, ko ar entuziasmu ieteica LZP valdes priekšsēdētājs, biju ļoti pārsteigts! Līdz šim LZP valde un līdzpriekšsēdētāji tika informēti par organizētajiem pasākumiem jau sen!

Šoreiz informācijas plūsma, šķiet, ir apstājusies tādā līmenī, kādu plašsaziņas līdzekļi ne reizi vien “precīzi” formulēja kā “Latvijas zaļo līderi un partijas priekšsēdētāju E. Tavars”, lai gan LZP vienmēr izcēlusies ar to, ka nav ne vadītāja vai ne priekšsēdētāja (ir divi līdzpriekšsēdētāji, neskaitot valdes priekšsēdētāju). Ja es kļūdos, un Tavara kunga uzaicināšana uz pasākumu bija tikpat liels pārsteigums kā man, jo īpaši tāpēc, ka to var saukt par ballītes mēroga pasākumu un tas ir ieteicams dalībniekiem ar tādu entuziasmu un azartu.

LZP Jūrmalas nodaļai, protams, ir tiesības uz savas nodaļas pasākumu aicināt, ko vien vēlas, taču pirms došanās uz to jāņem vērā, ka Jūrmalas mērs un ZZS frakcijas vadītājs Gatis Truksnis tiek minēts plašsaziņas līdzekļos par Partiju finansēšanas likuma (un ne tikai) pārkāpšanu, taču šādu vērienīgu pasākumu organizēšanai nepieciešami vairāki līdzekļi, kas jāieskaita Latvijas Zaļās partijas kontā. Un tas viss kontekstā ar to, ka ZZS grāmatvedei katru nedēļu jādodas uz KNAB, lai uzzinātu par pirmajā pusgadā saņemtajiem ziedojumiem, kuru izcelsme viennozīmīgi var būt atrodams Jūrmalā, no ļoti cittautisku uzvārdu īpašnieka!

Gribu atgādināt, ka Partiju finansēšanas likuma pārkāpšanas sekas ir neizbēgams valsts finansējuma (vairāk nekā 100 tūkstoši eiro gadā) noliegums likumpārkāpējai partijai vai partiju apvienībai. Protams, tādas turīgas pašvaldības kā topošie un esošie Jūrmalas deputāti par šādu naudu šķaudīs, bet kopējos izdevumos par ZZS un LZP uzturēšanu un reklāmu veido būtisku izdevumu daļu.

Lasot ielūgumu, nepamet sajūta, ka šis notikums bija un paliek bezkaunīga “balsu ķeršana” Gata Trukšņa aizsardzībai LZP domes sēdē 13. janvārī, kur, acīmredzot, būs jāpieņem lēmums (izgatavots, lai apstrīdētu LZP valdi). Lēmumu izslēgt G. Truksni no partijas. Taisnīguma labad jāatzīst, ka šis cilvēks nekad nav bijis Latvijas Zaļās partijas biedrs, jo vienmēr bija pārāk grūti orientēties ārpus Zemnieku savienības valdes priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa biroja (ZZS ēkas koridori).

“Balle”, kas tika organizēta dziļas slepenības apstākļos, patiesībā šķiet apzināta provokācija pret lielāko daļu LZP valdes locekļu un līdzpriekšsēdētāju, kuri, redzot, ka Gatis Truksnis nezina partijas intereses, nolēma viņu izslēgt no LZP biedru rindām. Izskatās, ka kāds vēlas domstarpību eskalāciju, un, lasot šo vēstuli, jums vajadzētu saprast, ka vismaz daļēji šis mērķis ir sasniegts.

Vismaz vairāk nekā 2 nedēļas es neveiksmīgi gaidu iespēju tikties ar slaveno Jūrmalas mēru, kuram, lai atklāti runātu par pagātni un nākotni, trūkst veselības, laika vai intereses, nav vēlēšanās iet uz viņa “Ballītēm”! Bet būs tik viegli teikt, ka “augstprātīgi ignorē zaļos”!

Te es tiešām negribu aizvainot patiesos pasākuma organizatorus un LZP Jūrmalas nodaļu, kuri patiesi un sirsnīgi vēlas iepriecināt citus, bet, kā saka cilvēki, “pat labākie nodomi var novest ellē” … Ir tik skaidrs, ka vismaz daži Jūrmalas nodaļas biedri un dažu LZP ierēdņu prāti, kas gaida Ziemassvētkus, nav tik balti un sirsnīgi, kā šķiet, lasot ielūgumu …

Latvijas Zaļā partija jau sen vairs nav neliela margināla domubiedru grupa. Kā daļa no valdošo partiju alianses tā pastāvīgi atrodas mediju uzmanības centrā, un ir bezjēdzīgi cerēt, ka Jūrmalas “balle”, kurā piedalīsies ministri, parlamentārieši un pašvaldību amatpersonas, paliks nepamanīta un nesaņems plašu diskusiju. Un ne visatbalstošākajā tonī, neaizmirstot sulīgi uzspļaut gan premjeram, gan prezidentam!

Jau tagad žurnālisti nemitīgi runā par “opozīcijas frakcijas” veidošanu LZP, un daudzas pazīmes liecina, ka diemžēl tas tā ir! Bet katrs konflikts ar Zaļo partiju vienprātību tiek nekavējoties izskatīts ZZS, valdību veidojošās koalīcijas un valdības stabilitātes kontekstā!

Tādā pašā veidā katrs īsts vai pat iestudēts (neizslēdzu, ka tā tas ir G. Trukšņa gadījumā) Zaļās partijas biedrs būtiski ietekmē ZZS, valdības, premjera un zaļo reputāciju. Ja tas ir interesanti, vai “zaļam” prezidentam būtu jābūt gatavam vismaz netieši saistīties ar partiju, kuru plosa intrigas, nesaskaņas un korupcija?

Bet mēs visi atceramies, kā Sorosa grupa, ambīciju, goda un varas piesātināta, iznīcināja kādreiz nesatricināmās “Vienotības” diženumu! Man būtu ļoti žēl, ja pieredzējušā partija atjaunotajā Latvijā piedzīvotu līdzīgu likteni, pateicoties dažu oportūnistu karjeras centieniem!

Politikā pastāv milzīga atšķirība starp pieredzi un reputāciju, pamatojoties uz citu politiskās spēles dalībnieku panākumiem un kļūdām. Pietiek vienam komandas spēlētājam izdarīt vismaz pāris šķietami nenozīmīgas, bet nepiedodamas darbības, un visa komanda tiks diskvalificēta. Mēs esam ļoti, ļoti tuvu liktenīgai kļūdai!

Man ir ļoti kauns par veciem un īpaši neseniem ZP biedriem par to, kas šobrīd notiek mūsu partijā! Ballītē, kas vienmēr tika uzskatīta par monolītu un draudzīgu! Acīmredzot jaudas pārbaudi ir patiešām grūti izturēt!

Latvijas Zaļā partija ir demokrātiska partija, kas nekad visiem nav uzspiedusi vairākuma viedokli. Tomēr vairākuma viedoklis vienmēr tiek uzklausīts! Iespējams, tas notika tāpēc, ka neviens nekad nav ignorējis kolēģu uzskatus cīņā par saviem personīgajiem mērķiem, un neviens nekad nav izstrādājis savu personīgo propagandas kampaņu kopīgu interešu dēļ, kā tas notiek šodien! “Lai Kučinskis pats rūpējas par savu Eiropu, galvenais, lai viņi zina un runā par mani!”

Ir patiess teiciens: “Bagātie dara, ko grib, un nabagie dara, ko var.” Jūrmalas nodaļa Ziemassvētku ballīti var atļauties rīkot tikai paredzamu apstākļu rezultātā, taču nereti LZP valdei ir jāizlemj, kā dzēst parādus par kongresa rīkošanu, telpu īri, biroja izdevumiem u.c.

Vēlreiz atvainojos visiem biedriem, ka šaubos par Latvijas Zaļās partijas vadības spēju! Neesi kautrīgs! LZP vadība tagad ir vienotāka nekā jebkad agrāk! Tomēr pat tad, kad pingvīni sajūt puteņa tuvošanos, tie sarūk vēl blīvāk (I. Godmanis).

Tātad, viens, jaunākais un skaļākais pingvīns, šķiet, sniegu izvēlējies viens un mudina to darīt arī citus! Viņš īsajā mūžā nekad nav redzējis īstu puteni un nezina, ka tikai visi kopā varam gaidīt pārtikušu pavasari!

Priecīgus Jums Ziemassvētkus! Kopā ar tiem, kam ticat!

LZP līdzpriekšsēdētājs Ingmārs Līdaka

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.