Recent News
Kučinska tukšie spriedumi par funkcijām, personālu, valstīm, orgāniem: “Tiesa” neatšķirsies no “pārpalikuma”

Premjers atzīmēja, ka nav ieteicams iebiedēt darbiniekus ar atlaišanu, svarīgāk ir izvērtēt valsts institūciju funkcijas. Latvijas valdības vadītājs Māris Kučinskis intervijā aģentūrai LETA teica, ka vēlas apspriest valsts pārvaldes darbinieku darba efektivitāti.

Viņš pauda viedokli, ka iespēju motivēt cilvēkus turpināt darbu valdības struktūrās nodrošina algas, un rezerves jāmeklē nevis ministrijās, bet to padotības struktūrās. Premjers plāno nākt klajā ar attiecīgu priekšlikumu.

Kučinskis teica, ka tagad ministrijās strādā kompetenti cilvēki, bet kadru mainība ir ļoti liela.

“Ir jāsaprot, vai konkurence starp privāto biznesu un valdību pieaug. Definīcija ir skaidra ikvienam – mazai un elastīgai valdībai, bet baidīties no štatu samazināšanas diez vai ir labākā motivācija, ”teica valdības vadītājs.

Kučinskis atzina, ka svarīgāk būtu izvērtēt valsts institūciju funkcijas, nevis apsvērt iespēju samazināt štatus.

Cienījamie ierēdņi

Ņemiet vērā, ka no 2016. gada 1. janvāra stājās spēkā grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie noved pie ievērojama atalgojuma pieauguma.

Lēmums veikt izmaiņas tika pieņemts pagājušā gada novembrī. Tie paredzēja algu palielināšanu līdz 600-700 eiro, bet patiesībā izrādījās, ka ierēdņi saņems daudz lielākas algas. Atalgojums ir palielinājies, veicot izmaiņas atalgojuma sistēmā.

Iepriekš algu dati tika saistīti ar vidējo algu valstī, izmantojot darbam raksturīgo attiecību. Pieaugot vidējai algai, palielinājās arī ienākumi. Savukārt jaunie grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā paredz arī paaugstināt vienu un to pašu koeficientu vairākiem amatiem. Šī iemesla dēļ ministru un deputātu algas salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieaugušas par trešdaļu.

  1. gada 11. februārī Saeima apstiprināja Māra Kučinska valdības sastāvu. Sākotnēji Kučinskis atzīmēja, ka Ministru kabinets neplāno revolucionāras izmaiņas, taču ir svarīgi strādāt kā saliedētai komandai, lai veiktu nepieciešamās reformas un novērstu stagnāciju. Jaunais Ministru kabinets atzīst, ka vislielākā uzmanība jāpievērš ekonomikas, valsts drošības un nacionālās identitātes stiprināšanai, reformām izglītības sistēmā, zinātnei, medicīnai, kā arī demogrāfiskās situācijas uzlabošanai.

 

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.