Recent News
Krievija nosoda Latviju par leģionāru gājienu

Krievijas Ārlietu ministrija ceturtdien nosodīja leģionāru gājienu Rīgas centrā, aicinot starptautisko sabiedrību paust savu reakciju.

Šajā kontekstā īpaši ciniski izskatās oficiālās Rīgas mēģinājumi attēlot leģionārus kā “brīvības aizstāvjus” un “tautas traģēdijas upurus”. Mēs ceram uz principiālu pasaules sabiedrības un specializēto starptautisko organizāciju Latvijas novērtējumu, ”teica ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

Krievija vairākkārt ir sniegusi skarbu sabiedrības novērtējumu “par šīm apkaunojošajām sanāksmēm, kurās tiek slavēti bijušie Latvijas SS brīvprātīgo leģiona karavīri”, atgādināja amatpersona. “Katru gadu Latvijas varas iestādes turpina atbalstīt šo apkaunojošo notikumu mūsdienu Eiropas Savienības dalībvalstij.”

“Kārtējo reizi cilvēkus, kuru rokas bija nosmērētas ar tūkstošiem civiliedzīvotāju asinīm, modri sargāja valdošās koalīcijas locekļi, kuriem pievienojās domubiedri no kaimiņvalsts Lietuvas un Igaunijas un pat Ukrainas,” teikts Zaharova komentārā, ministrijas mājaslapā.

“Mēs uzskatām, ka jebkādi mēģinājumi pārrakstīt Otrā pasaules kara rezultātus un apšaubīt Nirnbergas tribunāla spriedumu ir nepieņemami,” uzsvēra amatpersona.

Ceturtdien leģionāru gājienā Rīgā piedalījās aptuveni 2000 cilvēku, žurnālistus apliecināja Latvijas Valsts policijas (VP) Galvenās policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velss. Gājiena dalībnieku skaits šogad ir nedaudz pieaudzis salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, bet novērotāju un ieinteresēto personu skaits ir samazinājies.

Kopumā, pēc LP domām, pasākums noritēja bez būtiskiem gadījumiem, bet pieci cilvēki tika aizturēti.

Leģionāru gājiens pārgāja no Jāņa baznīcas līdz Brīvības piemineklim, kur dalībnieki nolika ziedus. Gājienā piedalījās arī vairāki Seima deputāti no apvienības “Viss Latvijai” – “Tēvzemei ​​un brīvībai” / LNNK. Dalībnieki dziedāja patriotiskas dziesmas, daži no viņiem turēja plakātus ar uzrakstu “Mēs sakām nē nacismam un komunismam” un pārsvītrotu Ādolfa Hitlera un Josifa Staļina fotogrāfiju ar vārdiem “Nē Hitlera un Staļina režīmiem”.

Šodien latviešu leģiona piemiņas pasākumus Lestenē apmeklējuši aptuveni 500 cilvēku. Par to aģentūru LETA informēja Tukuma novada Irlavas un Lestenas valdes priekšsēdētājs Vilnis Janševskis.

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.