Recent News
Korupcija “nolaižas” lidostā Rīga

Pirmdien tika nolemts atcelt no amata divus lidostas “Rīga” valdes locekļus, kuri varētu būt saistīti ar korupcijas shēmām.

Lidostas Rīga akcionāru sapulce nolēma atlaist valdes priekšsēdētāju Andri Liepiņu un valdes locekli Ilmāru Upenieku. Sanāksmē šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā Satiksmes ministrijas veikto iepirkuma procedūras iekšēja audita rezultātus, kā rezultātā tika konstatētas nopietnas problēmas.

Liepiņš un Upenieks tika atcelti no amata, jo “zaudēja lidostas padomes uzticību”.

Revīzijas laikā izrādījās, ka lidostas valde uzdeva Latvijas Aviācijas asociācijai izpētīt aviācijas ietekmi uz ekonomiku, kuras kopējās izmaksas sasniedz 7000 eiro. Jāpiebilst, ka Andris Liepiņš ir šīs biedrības padomes priekšsēdētājs.

Revidenti noskaidroja, ka lidosta noslēdza līgumu ar celtniecības uzņēmumu Velve par 700 tūkstošiem eiro. Turklāt Ilmārs Upenieks iepriekš strādāja šī uzņēmuma valdē.

Tiesa var nebūt tik vienkārša. Lidostas padomes loceklis Talis Linkaits, kurš balsoja pret Liepiņa un Upenieka atcelšanu, teica, ka pirms lēmuma pieņemšanas viņi izjūt nopietnu Iekšlietu ministrijas spiedienu.

Raksta portāls lsm.lv – šī iemesla dēļ viņš uzskata, ka situācijai ir politiska ietekme. Tomēr revidenti tam nepiekrīt – viņi norāda uz korupcijas shēmām.

Lidosta bez galvas nepastāvēja ilgi. Valdes locekle Ilona Līce tika uz laiku iecelta par valdes priekšsēdētāju. Valdē turpinās darboties arī Valters Šturmanis un uz laiku valdē ieceltais lidostas “Rīga” Tirdzniecības departamenta direktors Artūrs Saveļjevs.

Konkurss uz vakantajiem priekšsēdētāja un valdes locekļa amatiem tiks izsludināts līdz 30. jūnijam.

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.