Recent News
Neuzsāk krimināllietu par Latvijas simbolu izmantošanu BBC filmā: Vārda brīvība ietver arī iespējamu pārspīlējumu un provokāciju

Drošības policija (DP) atteicās sākt krimināllietu par Latvijas simboliku BBC filmā “Trešais pasaules karš: kara telpā”, kurā attēlota iespējams Krievijas iebrukums Latvijā, liecina aģentūras LETA pieņemtais DP lēmums.

Pirms pāris nedēļām plašu atsaucību izraisīja filma par iespējamu Krievijas iebrukumu Latvijā. DP atsaucas uz Ivana Str. paziņojumu. Tāpēc darbība ar Latvijas karogu un ģerboni nav jāskata izolēti no pārējās filmas.

Atsaucoties arī uz Satversmes 100. pantu un Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lēmumiem, PD konstatēja, ka Latvijas karoga un ģerboņa attēlošana, samīdīšana un dedzināšana nepārkāpj vārda brīvību . Drošības dienests atzīmē, ka ECT uzsvēra, ka preses brīvība ietver arī iespējamu pārspīlējumu un provokāciju. DP arī šajā filmā nesaskatīja etniskā naida kurināšanu.

Februārī laikraksta ”Gazeta PIK” redaktors Jānis Kuzins lūdza PD izvērtēt, vai BBC redzamie simboli diskreditē Latvijas simboliku, jo filma publiski iznīcina Latvijas valsts karogu un ģerboni un kūda uz vardarbību valstī. Kuzins jautāja DP uzsākt kriminālprocesu.

Kā ziņots, filma stāsta par Krievijas iebrukumu Latvijā. Lai atbalstītu prokremliskos separātistus, Krievija ir okupējusi 20 pierobežas pilsētas. Kad NATO līderi nevar izlemt, kā reaģēt uz uzbrukumu, ASV un Lielbritānija nolemj nosūtīt karaspēku cīņai pret Krievijas spēkiem. Tad Krievija atbild ar kodolieroču triecienu. Raidījums BBC vietnē norāda, ka bijušās Lielbritānijas augstākās militārās un diplomātiskās amatpersonas simulē iespējamo “karsto karu” Austrumeiropā, tostarp cīņu pret kodolieročiem.

Viens no uzaicinātajiem ekspertiem, bijušais NATO spēku Eiropā virspavēlnieka vietnieks ģenerālis Ričards Šerefs teica, ka filma parādīs Krievijai, ka NATO aizsargās Baltijas valstis tās iebrukuma gadījumā.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) norādīja, ka Baltijas valstis jau vairāk nekā desmit gadus ir pilntiesīgas NATO dalībvalstis un turpina strādāt kopā ar sabiedrotajiem, tāpēc iebrukuma scenāriji nav pieļaujami pat teorētiski. Pēc viņa teiktā, BBC programma tikai apstiprina sabiedroto gatavību aizstāvēt Baltijas valstis.

Bijušais Latvijas aizsardzības un ārlietu ministrs, pašreizējais Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks (V) atzina, ka BBC programma ļauj apspriest Krievijas iebrukumu Latvijā un no tā mācīties.

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.