Recent News
Jauna lieta pret bijušo Rīgas Centrāltirgus vadītāju par kukuļdošanu

Bijušais Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs parādās jaunā krimināllietā par kukuļdošanu. Citā nesenā lietā, kas tika atklāta 2015. gadā, prokurori apsūdzēja viņu korupcijā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aģentūrai LETA skaidroja, ka maijā birojs uzsāka krimināllietu par apsūdzībām noziedzīgu nodarījumu, proti, kukuļdošanu. Neatkarīgi no viņa vārda un amata KNAB norāda, ka šajā gadījumā tiks izvērtēta Rīgas Centrāltirgus amatpersonas rīcība, tādā gadījumā viena persona tiek atzīta par aizdomās turēto, un tiks veikti drošības pasākumi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Abramovs tika aizturēts pagājušajā piektdienā, 2017. gada 17. jūnijā. Viņa advokāts Aldis Gesis iepriekš paziņoja, ka KNAB sestdienas vakarā piemēroja Abramovam ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli, taču viņš nevēlējās atklāt nevienu no tiem.

Advokāts atteicās atklāt jebkādu krimināllietas detaļu, tostarp to, vai viņa klientam ir izvirzītas apsūdzības kādās darbībās.

Abramovs no Rīgas centrālā tirgus tika atlaists 15. jūnijā.

Jau ziņots, ka maija beigās Rīgas tiesas prokuratūra nolēma Abramovu un uzņēmēju saukt pie kriminālatbildības citā korupcijas lietā.

Rīgas pašvaldības galvaspilsētas biedrības valdes priekšsēdētājam izvirzīta apsūdzība pēc Krimināllikuma pantiem, kas paredz atbildību par pirmstiesas kriminālprocesa gaitā iegūtās informācijas izpaušanu, šaujamieroču munīcijas nelikumīgu glabāšanu un kukuļdošanu.

Savukārt uzņēmējs tika saukts pie kriminālatbildības par kukuļošanu un grāmatvedības noteikumu un statistiskās informācijas pārkāpšanu.

Prokuratūra neatklāj apsūdzības plašāku raksturu, taču iepriekš publicētā KNAB paziņojumā teikts, ka lieta tika atklāta 2015. gadā un izmeklēšana parādīja, ka Rīgas pašvaldības galvaspilsētas priekšsēdētājs no uzņēmēja saņēma kukuli.

Pierādījumi liecina, ka kukulis tika maksāts no uzņēmuma līdzekļiem un uzņēmuma grāmatvedības uzskaite sniedza nepatiesu informāciju, lai slēptu noziedzīgu nodarījumu.

Iepriekš TV3 ziņoja, ka uzņēmums, no kura Rīgas centrālā tirgus valdes priekšsēdētājs Abramovs pieņēma kukuli, kas ļāva viņam uzvarēt konkursā par žurku un citu kaitēkļu iznīcināšanu, ir Dezinfa LLC. Par pirkumu tika paziņots pagājušā gada pavasarī, un tā vērtība bija aptuveni 23 000 eiro.

Izmeklēšanā arī noskaidrots, ka Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājs atklāja krimināllietas pirmstiesas procesa laikā iegūto informāciju, kā arī glabāja šaujamieroci bez atbilstošas ​​speciālas atļaujas.

Rīgas Centrāltirgus ir akciju sabiedrība, kas 100% pieder Rīgas pašvaldībai. Akcionāra pilnvarotais pārstāvis ir Rīgas mērs.

News Reporter

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.